picture of me

O mnie

Cześć, jestem Mariusz Maroszek i miło mi, że wpadłeś na moją stronę.


W swoim życiu robiłem już różne rzeczy. Moja pierwsza poważna praca to ta na emigracji w Londynie. Po powrocie zapuściłem na 8 lat korzenie w jednej z rybnickich agencji interaktywnych jako projektant graficzny. Przez pewien czas prowadziłem też swoją działalność gospodarczą (co było ciekawym przeżyciem), realizując zlecenia dla firm z kraju i zagranicy. Obecnie zajmuję się projektowaniem użyteczności dla jednego z banków, które polega na tworzeniu produktów i usług łatwych w obsłudze i odpowiadających na potrzeby użytkowników.

Od urodzenia jestem związany z Rybnikiem i staram się czynnie działać na rzecz lokalnej społeczności. Pierwszym przejawem zaangażowania w sprawy miasta było sprawowanie mandatu Młodzieżowego Radnego w latach 2001-2003. Jako radny współorganizowałem w mieście pierwszą edycję akcji Czapka Świętego Mikołaja, której zadaniem było zorganizowanie paczek świątecznych dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Zorganizowaliśmy także koncerty dla młodzieży oraz debaty samorządowe. Później przyszła kolej na coś swojego. Postanowiliśmy wspólnie ze znajomymi, że założymy stowarzyszenie, które w jakiś sposób będzie się starało poprawiać wizerunek naszego miasta oraz kształtować społeczeństwo obywatelskie. I tak narodziło się stowarzyszenie Rybnik - Subregion, które zasłynęło głównie z akcji Architkit.

Dziś kieruję stowarzyszeniem Rybnik - miasto do życia, które ma już na swoim koncie kilka akcji: poznaj swojego Radnego, w której staraliśmy się przybliżyć sylwetki radnych miejskich; Architkit 2019 - konkurs nagradzający dobrą i piętnujący złą architekturę w mieście; koncepcję zagospodarowania parku przy ul. Góreckiego; współpracę z rybnickim Think-Tankiem smogowym.

Jestem również Radym Dzielnicy Maroko-Nowiny, w której staram się słuchać głosu mieszkańców dzielnicy i odpowiedzieć na ich realne potrzeby.

Nie jestem politykiem, PR'owcem, ani marketingowcem. Jestem Rybniczaninem i raczej określiłbym siebie mianem lokalnego aktywisty, który kocha swoje miasto i chce by było ono przyjaznym miejscem do życia dla wszystkich grup społecznych: dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych, rowerzystów czy kierowców. Chcę, żebyśmy mogli oddychać zimą świeżym powietrzem i wcale nie uważam, że miasto w tej sprawie niewiele może zrobić. Dlatego właśnie postanowiłem zaangażować się w działalność społeczną na rzecz naszego miasta.

>